Cikkünk iránymutatásként szolgálhat Önnek is.
Egyesek bekötési vagy megtartási pontokra, míg mások csatolási pontokra gondolnak a testhevederek pontjainak hallatán. Nincs egységes álláspont egyelőre ezekkel kapcsolatosan. Ezért azt ajánljuk, hogy a különböző pontok említése helyett az alábbi két szempontot vegyék figyelembe az ajánlatkérés vagy a beszerzés során.
Két szempont amire ügyeljen testheveder kiválasztása előtt
1. Milyen munkavégzéshez szükséges a védőeszköz?
2. Milyen szabványnak megfelelő védőeszköz beszerzésére van igény?
Munkánk során gyakran tapasztalunk egy komoly hiányosságot, ami szintén a nem megfelelő információk miatt következhet be és súlyos veszélyeket hordoz magában. Ennek megértéséhez azonban először tisztázni kell, mit értünk testhevederzet alatt.
Testhevederek mellső és hátsó bekötési ponttal
A testhevederzet egyik fő jellemzője, hogy minimum EN361 szabvánnyal rendelkezik. Azok az eszközök, amelyek nem teljesítik ezt a szabványt, azok nem használhatóak zuhanásgátlásra. Vannak a piacon testhevedernek tűnő eszközök, amik arra szolgálnak, hogy egy kötéllel összekötve „pórázként” távol tartsák a munkavállalókat a veszélyzónáktól, viszont ezek az eszközök zuhanás megállítására nem használhatóak.
Mindig ellenőrizze a használati utasításban a szabvány megfelelőség. Amennyiben az eszköz nem rendelkezik EN361 szabvánnyal, úgy nem alkalmazza zuhanásgátló testhevederként!
A fentiek alapján szakmai tanácsként azt javasoljuk, hogy a zuhanásgátló védőeszközök használati utasítását mindenképpen olvassák el! Ebben találhat információkat a helyes használatról, a helyes tárolásról és arról, hogy milyen szabványnak felel meg.
Legyen Ön is tudatos felhasználó, és kerülje el a baleseteket!
Ne pontokban, hanem munkavégzésben gondolkodjunk!